تبلیغات
سلام شیعه - آخر الزمان
"أین المظطرّ الّذی یُجاب إذا دُعی " خوش آمدید" سلام شیعه "
در مورد آخرالزمان چه اطلاعی دارید؟
اصطلاح«آخرالزمان» در ادیان آسمانی وروایات اسلامی مطرح شده است ومراد از آن، روز پایانی عمر دنیا نیست؛ بلكه مراد از آن ، دوره زمانی ویژه ای است كه به گونه ای معنای آخر بودن را دارد. اصطلاح آخرالزمان به سه دوره اطلاق شده است:
1_دوره پیامبر (ص) كه از بعثت آن حضرت تا قیامت را شامل می شود.در این صورت آخرالزمان به این معنا است كه بعد از آن بزرگوار، پیامبر و شریعت دیگری نخواهد آمد واین دوره ، دوره آخرین شریعت است(بحارالانوار،ج21 ،ص 317).
2_دوره غیبت و سالهای پیش از ظهور كه آخرالزمان طبق این معنا،پایان دوره ظلم ها وفسادها وحكومت های غیر الهی است وبا ظهور حضرت مهدی(عج) همه مظاهر شرك وظلم وفساد از بین می رود.
3_دوران ظهور و زمان تشكیل دولت عدل الهی كه این حاكمیت تا آخر عمر دنیا برقرار می ماند ودیگر از بین نمی رود .در روایتی پیامبر (ص) به دختر بزرگوارش فرمود: "وقتی دنیا هرج و مرج شودوفتنه ها آشكار گردد وراه ها بسته شود وعده ای ، عده دیگر را فریب دهند، خداوند كسی را كه دژهای گمراهی را فتح می كند،بر می انگیزد واو در آخرالزمان دین را بر پا می كند"(بحار،ج36،ص 308). با مراجعه به روایات ، معلوم می شود یكی از معانی اخرالزمان دوران غیبت امام دوازدهم(ع) است؛به ویژه سالهای پیش از ظهور آن حضرت كه فتنه ها و مشكلات ، به اوج خود می رسد . در روایتی با صراحت به دوران غیبت اشاره شده است: "ای علی عجیب ترین مردم در ایمان و بزرگترن آنان در یقین ، گروهی هستند كه در آخرالزمان هستند، پیامبر را ندیده اند ، امام آنان نیز در غیبت است و آنان به نوشته ای ایمان می آورند."(بحار،ج 74،ص 56)
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 21 بهمن 1389 | توسط : نصیری | نظرات()