تبلیغات
سلام شیعه - عاشقان مهدی
"أین المظطرّ الّذی یُجاب إذا دُعی " خوش آمدید" سلام شیعه "

ارتباط با مولا وسرورمان به چهار شکل زیر قابل تصور است :
ا-گاهی ارتباط به شکل رؤیا حاصل میشود یعنی دوستدار امام او را در خواب می بیند که این رؤیا گاه صادقه است وگاه کاذبه که توضیحش خواهد آمد.
2- گاهی این ارتباط به شکل کشف وشهود محقق می شود.
3-گاهی باچشم ظاهری ملاقات صورت می گیرد یعنی مرید به دیدار امام نایل می شود .
4- وگاهی ارتباط عمیق معنوی برقرار می گردد یعنی ارتباط قلبی وعاطفی که انسان هر آنچه را که امامش می فرماید انجام می دهد واز هر چه او بدش می آید دوری می کند،برای فرجش دعا می کند وزمینه ظهورش را فراهم می نماید.در دعای شریف ندبه عبارتی در همین مضمون وارد شده است که در آنجا می خوانیم "وصل اللهم بیننا وبینهم وصلة تؤدی الی مرافقة سلفه"
(پروردگارا بین ما واو چنان وصلتی برقرار کن که به رفاقت با سلف صالح ایشان یعنی رفاقت با پیامبر واهل بیت طاهرین پیامبر بیانجامد ).
هر کدام ا ز این انواع ارتباط اگر ممکن باشد باعث حرکت وجنب وجوش ورسیدن به کمال می گردد. تمامی این راهها برای همه افراد امکان ندارد وممکن است بعضی از اینها برای ما میسر باشد و این هم بسته به میزان تلاش ما دارد .

علماء درباره هیچیک از این راهها با هم اختلاف ندارند مگر نسبت به دیدارو ملاقات حضوری که بعضی ها قائلند که دیدار حضرت در زمان غیبت کبری ممکن نیست و دلایلی هم در این باره ذکر کرده اند و عده ای نیز قائل به امکان دیدار هستند و می گویند نه تنها دیدار حضرت امکان دارد بلکه واقع هم شده است و عده ای به خدمت حضرت رسیده اند.

ما هر یک از این راهها را به طور اجمال بررسی می کنیم ومسأله دیدار را به طور خاص ومفصل مورد بررسی قرار می دهیم.

طبقه بندی: ارتباط وملاقات با امام زمان (عج)، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 22 خرداد 1390 | توسط : نصیری | نظرات()