تبلیغات
سلام شیعه - عشق به دردانه هستی
"أین المظطرّ الّذی یُجاب إذا دُعی " خوش آمدید" سلام شیعه "

  

                              
همیشه یکی از آرزو های ما این بوده  که بتوانیم یک رابطه عمیقی با امام زمانمان داشته باشیم ،او را ببینیم وبرایش همچون عاشقی که به دیدار یار خود نایل شده از جدایی وغم هجران بگوییم ،شاید بعضی از شما الان این به ذهنتان خطور کرده که عاشق چو روی معشوق ببیند او را بس است واین درست نیست که امام خویش را با غصه های خود ناراحت کنیم ،همو که غصه ما را می خورد و همواره به فکر ماست که چرا ما همیشه راه غلط را انتخاب میکنیم وبر این اشتباه خود پافشاری میکنیم .       
اما آنچه برای ما باید مهم باشد اما ما از آن غافلیم این است که: ما باید ارتباطمان را با آن انسان کامل وبی نظیر قویتر کنیم تا مبادا با یک سخن یا دیدن یک فیلم از این رو به آن رو شویم وبعد تمام تقصیرات خودمان را به گردن کسی دیگر بیاندازیم ، امام رئوف است واز همه کس حتی خود ما نیز بیشتر به فکر ماست ، این ماییم که او را نادیده میگیریم و وقتی کارمان به جاهای خیلی باریک کشید میگوییم چرا دست ما را نگرفت وما را نجات نداد.


خود حضرت در توقیعی
به شیخ مفید(ره)اینگونه فرمودند:
                                      
                          


                                

پس ما باید رابطه خود را با امام ،که واسطه رسیدن فیض ورحمت الهی است، را  تقویت کنیم وراههای ارتباط با آن عزیز دل را یاد بگیریم.از آنجا که مطلب مورد نظر بسیار است وتحقیقی جامع در این زمینه به حساب می آید ،در این پست تنها به تعریفی اکتفا میکنم.

ما یک ارتباط داریم ویک ملاقات که هر کدام معنایی دارد:
ارتباط یعنی رابطه وپیوستگی بین دو چیز1که هم شامل دیدار وگفتگو می شود و هم شامل ارتباط وعلاقه معنوی ودرونی وامروزه مسأله ارتباط یک مسأله پر اهمیتی به شمار می رود .  
اما ملاقات یعنی دیدن دونفر همدیگر را که با گفتگو همراه است 2. طبق این تعریف ارتباط شامل ملاقات هم میشود ، برای همین ما از ارتباط سخن میگوییم.
(1-فرهنگ ابجدی ، ص39)
(2-کتاب العین ،ج5 ،ص216)
طبقه بندی: ارتباط وملاقات با امام زمان (عج)، 
برچسب ها: ارتباط،
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 8 خرداد 1390 | توسط : نصیری | نظرات()